Porównaj i kup ubezpieczenie narciarskie

Wyjeżdżasz na narty lub snowboard? Zabezpiecz się w razie nieprzewidzianych zdarzeń na stoku. Nie musisz znać się na ubezpieczeniach – pomożemy Ci wybrać najlepszą ochronę. Wystarczy minuta, aby poznać cenę polisy.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie narciarskie?

Podstawowym elementem polisy narciarskiej są koszty leczenia w razie Twojej choroby podczas wyjazdu czy wypadku na nartach. Należą do nich m.in. koszty wizyt u lekarza, pobytu w szpitalu, operacji, zabiegów ambulatoryjnych czy transportu medycznego do kraju.

Zakres polisy można także rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak NNW, OC, ubezpieczenie bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego, assistance czy koszty ratownictwa i poszukiwania.

Czy karta EKUZ wystarczy na wyjazd narciarski?

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą wydaje bezpłatnie NFZ. Pozwala ona korzystać z opieki zdrowotnej w czasie zagranicznego wyjazdu – w 27 państwach Unii Europejskiej oraz w państwach członkowskich EFTA (Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria).

EKUZ zapewnia tylko podstawowe usługi medyczne w publicznych placówkach opieki zdrowotnej, takie jak porady lekarskie, opiekę szpitalną czy stomatologiczną. Jednak nie wszystkie kraje członkowskie gwarantują takie usługi za darmo – wtedy trzeba dopłacić. Jeśli dojdzie do złamania ręki czy nogi na stoku, EKUZ także nie wystarczy. Karta nie pokryje np. kosztów transportu powrotnego do kraju lub akcji ratowniczej w górach po wypadku na nartach czy snowboardzie. W takich sytuacjach bez ubezpieczenia narciarskiego za udzieloną pomoc zapłacisz z własnej kieszeni – w części lub całości.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Polisę narciarską możesz kupić już od 3,29 za dzień. Jej koszt zależy m.in. od tego z kim, dokąd i na jak długo jedziesz, czy wybierasz dodatkowe opcje ochrony lub czy na coś chorujesz.

Na naszej stronie porównasz aż 72 oferty ubezpieczeń w jednym miejscu. Możesz zaoszczędzić nawet do 30% na cenie polisy. Wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, a unikniesz np. wysokich kosztów leczenia podczas wyjazdu na narty czy snowboard.

Jaki kraj wskazać w porównywarce, jeśli jadę do kilku państw?

Jeśli przez inne kraje tylko przejeżdżasz, jako kraj docelowy zaznacz ten kraj, w którym będziesz przebywać najdłużej.

Kiedy otrzymam polisę ubezpieczeniową?

Dowód zakupu polisy narciarskiej prześlemy Ci automatycznie – po zaksięgowaniu składki w systemie płatności Dotpay. Polisę w pliku PDF prześlemy na swój adres e-mail w ciągu kilku minut od opłacenia ubezpieczenia. W takiej formie możesz ją pobrać, wydrukować i zabrać ze sobą na wyjazd.

Czy polisa narciarska kupiona przez internet jest ważna?

Tak, polisa kupiona online jest ważna – tak samo, jak ta kupiona u agenta czy w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie musisz jednak wychodzić z domu, gdy kupujesz ubezpieczenie przez internet. Wystarczy, że wydrukujesz polisę i będziesz ją miał przy sobie podczas wyjazdu na narty.

Pamiętaj, aby sprawdzić na polisie dokładny zakres ochrony. Firmy ubezpieczeniowe zwykle wystawiają polisy obejmujące zasięgiem grupę państw – np. tylko kraje europejskie albo wszystkie kraje świata.

Czy zakup polisy przez porównywarkę jest bezpieczny?

Tak, zakup przez naszą stronę jest bezpieczny, ponieważ stosujemy szyfrowane połączenia. Porównywarka zapewnia ochronę Twoich danych osobowych. Używamy nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na bezpieczne uzupełnianie danych niezbędnych do wystawienia polisy oraz dokonywanie płatności online. Ochronę transakcji internetowych na naszej stronie gwarantuje firma Dotpay.

Jak skorzystać z ubezpieczenia?

Jeśli zachorujesz w czasie wyjazdu lub będziesz mieć wypadek na nartach, zgłoś tę sytuację od razu do Centrum Alarmowego – właściwy numer znajdziesz na polisie. Przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej udzieli Ci informacji, jak postępować dalej, np. gdzie otrzymasz najszybszą pomoc medyczną. Zachowaj także wszystkie rachunki i faktury z placówek medycznych czy aptek – przydadzą się przy wypłacie odszkodowania.

Pamiętaj, że szczegółowe zasady zgłaszania zdarzenia znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia i na stronie internetowej firmy, która obsługuje Twoje ubezpieczenie.

Kalkulator 12 ofert ubezpieczeń narciarskich w 1 miejscu - Polisanarciarska.pl Porównaj ubezpieczenia na narty i snowboard online już w 3 minut! Kup polisę 24/7 przez internet już od 3,29 zł za dzień. polisanarciarska
4.36 /5 z 14 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down